What about me(n)?

What about me(n)?

What about me(n)?, 2024

Ongeglazuurd aardewerk en textiel

"Hoe sta ik als vrouw tegenover de man? Waarom moet mijn lichaam ongemakken en pijn ondergaan als ik (nog) geen kind wil?" Dit zijn de vragen die Sienie zich stelde bij het creëren van dit werk. Geïnspireerd door een verzameling spiralen uit de medische collectie van het GUM, wilde ze niet alleen een dialoog aangaan met haar eigen lichaam, maar ook met jou, de toeschouwer.

Tijdens haar opleiding keramiek aan KASK Dendermonde werden thema's als vrouw-zijn, naaktheid, taboes en anticonceptie voor Sienie bijzonder belangrijk. "De keuzevrijheid die anticonceptie biedt, gaat hand in hand met de vele bijwerkingen zoals hormonale schommelingen, migraines, krampen, of zelfs afstoting na het plaatsen van een spiraaltje. Is de pijn die we ondergaan het waard? Als vrouw dragen we de verantwoordelijkheid om te kiezen tussen onszelf graag zien en onszelf graag zien. Steeds meer vrouwen kiezen er bewust voor om (hormonale) anticonceptie te vermijden en herontdekken hun eigen lichaam."

Met haar werk nodigt Sienie je uit om na te denken over de uitdagingen en keuzes die vrouwen moeten maken als het gaat om hun lichaam en gezondheid. Ze roept op tot een bredere discussie over de rol van vrouwen in onze samenleving en de implicaties van anticonceptie op hun leven.

Dit werk kan op verschillende manieren getoond worden afhankelijk van de locatie.

Dit werk werd tentoongesteld tijdens de eindejaarstentoonstelling van KASK Dendermonde, juni 2024

2024
h 300 x b 300 x d 300 cm
Sienie Van Geerteruy

Sienie Van Geerteruy

Meer van deze kunstenaar

Sienie Van Geerteruy
Sienie Van Geerteruy