Ondersteboven. 2020
Ondersteboven. 2020
Het verhaal
Het werk is een impressie van de wereld waarbij niets is wat het lijkt te zijn.
Het is een landschap, een pad met bomen, een huisje en een zon. Je kan het werk bekijken met het witte deel boven of met het donkere deel boven. Hoe je ook kijkt naar het werk, het landschap is niet wat het zou moeten zijn!
Ofwel staan de bomen en het huisje op zijn kop, ofwel zit de zon op het pad in de lucht.
Met andere woorden: De wereld op zijn kop!
Het idee is gegroeid vanuit een toevallige ontdekking van een groot assortiment van stofjes op de zolder in het huis van mijn ouders. Mijn moeder kon heel goed naaien en heeft alle kleding voor haarzelf, mijn zussen, mijn broer en mij toen gemaakt. De verschillende stofjes brachten herinneringen naar boven van vroeger. Herinneringen aan gebeurtenissen, gelinkt aan bepaalde stofjes maar het bracht ook emoties naar boven zoals blijdschap of juist niet wanneer een stofje een minder leuke herinnering naar boven bracht. Het rommelen in deze grote hoop restjes stof gaf mij vooral opnieuw een gevoel van geborgenheid, iets wat onze ouders ons in grote mate gegeven hebben in onze jeugd. Om dit gevoel vast te houden en als herinnering aan mijn moeder wilde ik absoluut iets doen met deze stofjes.
Het is dus een textiel werk gemaakt uit een groot assortiment van restjes van stoffen, gesorteerd op basis van de kleurtinten en tevens op de verscheidenheid in hun textuur. Door de verschillende texturen van de stofjes wil ik het reliëf in het werk meer benadrukken.
Zowel kleur als textuur geven het werk een levendige uitstraling.
Alle gebruikte stofjes zijn van rechthoekige lapjes stof die in de lengte dubbel werden geplooid en dan met de omgeplooide zijde naar boven (om een mooi, gladde bovenkant te hebben ) tot roosjes gevormd. Zo heb ik elk roosje in die vorm bijeen genaaid en vervolgens zijn al de roosjes, volgens mijn ontwerp op een groot doek genaaid tot één geheel.
Het moest een kleurrijk werk worden (mijn moeder hield van kleur!) en het mocht ook speels zijn. Het is gemaakt in de periode dat de wereld geconfronteerd werd met Covid en dat velen onder ons het gevoel hadden dat de wereld op zijn kop stond!

Bernadette Boonants
Meer van deze kunstenaar
Ontdek open calls
Word uitgedaagd door heel diverse open calls of verspreid je eigen open call hier.
Vind kunstenaars
Zoek naar kunstenaars in je buurt of naar werk in een specifieke techniek.
Ontwerp: Studio Mast | Website: eps en kaas